Farmasi Sipariş & Kayıt Formu

  Farmasi Katalog

  farmasi 2018 katalogu

  Telefon Numaramız

  Bu site Farmasi Elmas Direktörü

   Songül BABACAN'a ait kişisel bir web sitesidir.

  +90 537 602 92 30 Kayıt İçin Tıklayınız

  Arama Kutusu

  Aktif Ziyaretçi Sayısı

  36 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

  At Kestanesinin Faydaları

  Kullanıcı Oyu: 5 / 5

  Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
   

  at kestanesi faydalarıi

  At Kestanesinin Faydaları

  Bitkisel formüller ile hastalıklar ile savaşmak mümkün!
  Bitkisel formüller her geçen gün hayatımızın önemli bir yerine oturuyor. Bu sebepten dolayı da artık kimyasal veya içerisine bazı özler eklenmiş olan kremlerden ziyade, doğal ve tamamen istenilen kıvamda hazırlanmış kremlerin günümüze etkisi olabildiğince fazla, bu ölçüde siz değerli kullanıcılara sunacağımız yeni bir ürünü tanıtıyoruz! At kestanesi kremi faydalarını öğrendikten sonra artık bu krem dışında herhangi bir ürün kullanmayacak, faydaları ile beraber de cildinizde istenilen ferahlığa ulaşabileceksiniz!

  Varis, hemoroit, şişmiş damar gibi tedavilerde kullanılan bu bitkisel özlü formül, sunduğumuz tüm damar hastalıklarına karşı tedavi edici bir yöndedir. İshal, ateş veya prostat büyümesine tamamen kalıcı çözümler sunar. Kan dolaşımı sorununuz var ise at kestanesi kremi sizlere çok iyi gelecektir. Egzama, regl ağrısı, kemik kırığı, burkulma, öksürük, eklem ağrıları gibi pek çok hastalığı tedavi etme yönünde kalıcı çözümler sunmaktadır. Sıtma ve dizanteri hastalıkları ile savaşmanızı sağlar. Peki, bu ürün nasıl kullanılmalı?

   

  Kullanım alanınız varisli bölge ise, bu krem ile günde 2 kez (sabah ve akşam) kremi masaj yaparak yedirin. Kısa sürede varislerden kurtulacağınızı ve gözle görülür bir fayda da göreceğinizi fark edeceksiniz. Şiş bölgelere günde 2 kez sürmek sizler için olası pek çok durumu beraberinde getirir. Sırt ağrısı, eklem ağrıları gibi pek çok ağrı türü için oldukça faydalıdır. Solunum rahatsızlıklarını geçirmek için boğaza dış kısımdan sürmek sizler için fayda sağlayacaktır. Damar tıkanıklığı için tercih ediyorsanız var olan bölgeye kremi iyice yedirin. Mentollü içeriği olduğundan dolayı rahatlık hissi sağlamakla birlikte damar daralmalarının önüne geçer. iltihap gibi vücuttan atılması güç olan toksinleri dışkı veya idrar ile atmanıza yardımcı olur.

   

  Bu tip faydaları ile bilinen mucizevî ilaç türü, sizlere de olabildiğince cilt sağlığınızı korumanızı sağlıyor. At Kestanesi kremi faydalarını sizler için belli bir maddesel açıdan değerlendirdik ve doğru çözüm önerilerine kavuşmanıza yardımcı olduk. O halde hemen sizler de bu krem türünü kullanın, doğru faydaları ile birlikte de tüm sağlık sorunlarının önüne geçebilme adına adımlar atın. Pek çok kişi tarafından ön görülmüş ve kullanımı devam eden ürün, sizlere olabildiğince fayda sunma konusunda etkili bir yöntem barındırmaktadır. Özellikle kadınların daha genç görünmek için ilgi gösterdiği kırışık giderici kremlerde ana etken madde olarak At Kestanesi kullanılıyor. Ciltteki genişlemiş gözenekleri kapatıyor, yüzdeki kırmızı görünen kılcal damarları yok ediyor. Bu özellikler atkestanesinin damar büzücü oluşundan kaynaklanıyor. Günümüzde birçok botox etkisi yapan krem, vücut bakım ürünü ve sıkıştırıcılarda atkestanesi bulunuyor. Romatizmal ağrılar, kas ağrıları, saç dökülmesi, yüzdeki güneş lekeleri, damar ağrıları ve göğüslerin toparlanmasında son derece etkili olan At Kestanesi, hemoroit tedavisinde kullanılır; bacaklardaki variste dolaşımı düzenler, ağrıları dindirir, gevşemiş boyun derisini sıkıştırır. Vücuttaki deri çatlaklarına ve varislere aynı şekilde muntazam olarak kullanıldığı zaman şikayetler ortadan kalkacaktır. Göz çevresi kırışıkları, kılcal damar çatlamaları ve gevşemiş boyun derisinin düzeltilmesi için her akşam yatmadan birkaç damla yağ ile yüze ve boyuna masaj yapmak faydalıdır.

   

  Vücuttaki deri çatlaklarına ve varislere aynı şekilde muntazam olarak kullanıldığı zaman şikayetler ortadan kalkacaktır. At kestanesi' nden losyon hazırlamak için ise 4-5 tane atkestanesini rendeleyin. 2 tane atkestanesi yaprağı ile birlikte 2 su bardağı suyun içinde bir taşım kaynatın. 15-20 dakika demlendirin, soğuduktan sonra süzün. Hazırlanan losyon, ödem yapmış ayak ve bacaklarda, ağrıyan eklemlerde rahatlıkla kullanılabilir.

   

  At Kestanesi Kırışıklıkların Düşmanı. At Kestanesi cilt sağlığına yönelik kullanımıyla bilinmektedir. Kırışıklık giderici kremlerde yer almaktadır. At Kestanesi bitkisiyle üretilen yağ ve kremler çeşitli cilt problemlerinde kullanılmaktadır.

  Bu bitkinin damar büzücü etkisi vardır. Ciltte oluşan genişlemiş gözenekleri kapatır. At Kestanesi kozmetik alanda botox etkisi gösteren krem, vücut bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bacaklarda görülen variste dolaşımı düzenleyici ve ağrıları azaltıcı etki gösterir. Basura yönelik de kullanılır. Damar esnekliğini arttıran bu bitkinin içinde aescin adlı kılcal damar kanamalarını durduran bir bitkisel enzim yer almaktadır. Varis sorunlarında kompresyon çorapları kadar etkili olur. Almanya Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E Komisyonu bu bitkinin varislerde kullanılabileceğini belirtmiştir. At Kestanesi Kırışıklıkların Düşmanı. At kestanesi cilt sağlığına yönelik kullanımıyla bilinmektedir. Kırışıklık giderici kremlerde yer almaktadır. At kestanesi bitkisiyle üretilen yağ ve kremler çeşitli cilt problemlerinde kullanılmaktadır.

   

  At kestanesinin topuk dikeni tedavisinde kullanımı!
  Geniş bir kovaya ayağı kapatacak kadar sıcağa yakın su konulur. İçine 1 yemek kaşığı at kestanesi atıp karıştırılır. 45 dakika kadar ayak bu karışımın içerisinde bekletilir. Süre bitiminde ayak bu sudan çıkarılarak streç film ile kan dolaşımını engellemeyecek şekilde sarılır. Bu vaziyette akşamdan sabaha kadar beklenir. Bu uygulama 2 gün tekrar edilir.

   

  At Kestanesinin Faydaları

  • Ciltte oluşan geniş gözeneklerin giderilmesini sağlıyor.
  • Ciltte ve yüzde oluşan kırmızı kılcal damarların giderilmesinde etkili.
  • Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor.
  • Kas ağrılarını dindiriyor.
  • Güneş lekelerini hafifletiyor.
  • Boyun bölgesini toparlayarak gevşemeyi önlüyor.
  • Hazımsızlığın giderilmesinde etkilidir.
  • Antioksidan açısından güçlü olan at kestanesi vücudun kuvvetlenmesini sağlar.

   

  At Kestanesi Yağının Faydaları!

  • Güneş lekelerinde etkilidir.
  • Romatizmal oluşan ağrıları dindirir.
  • İnce damarların korunmasını sağlayarak daha genç bir cilde kavuşturur.
  • Ayaklarda oluşan; kaşıntı, şişlik ve yorgunluğu alır.
  • Baş, Diş, Boyun, Burkulma, İncinme, Bey Fıtığı, Ayak ağrısı, Topuk Dikeni, Aklınıza gelebilecek bütün ağrılarda etkilidir.


  At Kestanesi Kremi Nasıl Kullanılır ?
  Problemli bölgeye yeteri kadar sürmelisiniz ve ovarak yedirmelisiniz. Yorgun, şişmiş ve damarları genişlemiş olan ayakların bakımında da önerilmektedir. Kalın varislerin üzerine fazla baskı uygulamadan hafifçe ovarak masaj yapın, varis kremini uygularken aşağıdan yukarıya doğru (kan dolaşımı yönünde) hareketlerle uygulayın. Hatta, ayaklarınız ağrıyorsa ayaklarınıza tabanı dâhilsürüp yattığınızda çok rahat bir uyku çektiğinizi görecek ve rahatlayacaksınız.


  Kırışıklıklara "At Kestanesi" Mucizesi!
  Özellikle kadınların daha genç görünmek için ilgi gösterdiği kırışık giderici kremlerin içeriğinde ana etken madde olarak atkestanesi kullanılmaktadır. At kestanesi cilt bakımında mucize gibi etkileriyle tam bir şifa kaynağıdır. At Kestanesi ile yapılan krem ve yağlar bir çok cilt sorununa kesin çözüm getirmektedir. Ciltteki genişlemiş gözenekleri kapatıyor, yüzdeki kırmızı görünen kılcal damarları yok ediyor. Bu özellikler atkestanesinin damar büzücü oluşundan kaynaklanıyor. Günümüzde birçok botox etkisi yapan krem, vücut bakım ürünü ve sıkıştırıcılarda atkestanesi bulunuyor. Romatizmal ağrılar, kas ağrıları, saç dökülmesi, yüzdeki güneş lekeleri, damar ağrıları ve göğüslerin toparlanmasında son derece etkili olan atkestanesi, hemoroit tedavisinde kullanılır; bacaklardaki variste dolaşımı düzenler, ağrıları dindirir, gevşemiş boyun derisini sıkıştırır. 

   

  At kestanesi ile varissiz bacaklar…
  Neden Avrupalı kadınlar, varis görüntüsünü yok etmek için atkestanesi bitkisine güveniyor! Eğer bacaklarınıza baktığınızda, bir yol haritasını hatırlatan mavi çizgilerden oluşan bir görüntü görüyorsanız, yalnız değilsiniz. Tahmini her 5 yetişkinden biri, varisli damarlardan dolayı sıkıntı yaşamakta ve kadınlar bu sıkıntıdan 4 kez daha fazla etkilenmekte. Hamilelik, uzun saatler ayakta durmak ve yaşlanma varis şikâyetini tetiklese de, kalıtım en önemli belirleyici faktör. Eğer annenizde varis varsa, sizde de olma şansı yüksektir. Varislerden şikâyet eden pek çok kişi, görüntünün verdiği rahatsızlığın yanı sıra dönem dönem yoğun ağrılardan da bahsetmektedir.

   

  Varis aslında elastikiyetini yitirmiş, genişlemiş damarlar ve hasar görmüş kapakçıklardan başka bir şey değildir.Damarlar yer çekimine karşı direnme gücüne sahip değildir ve kanı kalbe ulaştırmakta zorlanırlar. Kanı yukarı itebilmek için damarlarda bulunan tek yönlü ince kapakçıklar açılmalı ve hemen tekrar kapanmalıdır. Ancak hasar görmüş kapakçıklar bu görevi yerine getiremez ve kan damarlarda birikmeye başlar. Sonuç olarak damarlar şişer ve varis oluşur. Varis problemi yaşayan insanlarda genelde kronik venöz yetersizliği (CVI) tespit etmişlerdir.

  Günümüzde medikal tedavi için birkaç farklı yol öneriliyor. Cerrahi çözüm olarak damarın kazınması hem çok acı verici hem de bazı durumlarda hayal kırıklığı yaratabiliyor. Diğer medikal tedavi yöntemleri ise katılaştırıcı ajanlar enjekte etmek ya da inflamasyonu kontrol altına almak için damarın bağlanması yöntemidir. Ancak tedavilerdeki amaç sebebin yok edilmesi değil semptomların hafiflemesi olduğu için aynı problemler tekrar edecektir.

   

  At Kestanesinin Kullanıldığı Alanlar!

  • Flebit (bacaklardaki toplardamarların iltihabı).
  • Varis.
  • Hemoroid (basur).
  • Romatizma ve kas ağrıları.
  • Hamilelik çatlakları ve kilo alıp vermekten dolayı kaynaklanan çatlakların iyileştirilmesinde faydalıdır.(Unutmamalıyız ki, bu tür çatlaklara cerrahi müdahaledahi kesin çözüm değildir fakat sabah akşam düzenli kullanımda, çatlaklarda gözle görülür bir kapanma meydana gelir).
  • Yüzdeki kırmızılığa sebep olan, cilt yüzeyine yakın kılcal damarların giderilmesinde.
  • Boyun derisini toparlayıcı ve sıkılaştırıcı faydaları bilinmektedir.

  DİKKAT! Karaciğer ve böbrek hastalıklarından şikayeti olanlara tavsiye edilmez. Gebelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

   

  At Kestanesi Yağı Kullanımında Uyarılar!
  Özelikle antikoagülan tedavisi alan kişiler, hamile veya emzirme döneminde olan bayanlar, karaciğer veya böbrek hastalığı olan kişiler at kestanesi yağı kullanmaktan kaçınılmalıdır. At Kestanesi yağı nadiren bazı kişilerde alerjik bir takım reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Bu nedenle alerjiye yatkınlığı olan kişilerin doktora danışmadan at kestanesi yağı kullanmamalarını öneriyoruz.

   

  At Kestanesi Posasının kullanım alanları ve kullanım şekli!
  Cilt bakımında peeling (ciltteki ölü deriyi temizleme) için: Posa teflon tavada kısık ateşte kısa süre kavrulur.Yüz veya vücut hassas hareketler ile ovalanır.
  Yanıklar için: Önce yanık bölgeye buz gezdirilir ardından atkestanesi posası sürülür.

   

  FARMASİ AT KESTANESİ ÜRÜNLERİ TRİCLOSAN, PARABEN VE PARAFİN İÇERMEZ.

  At Kestanesi Mesaj Jeli (Ürün Kodu:1103011) 500 ml.
  Çift Etkili Masaj Jeli (Ürün Kodu:1103180) 250 ml.
  At kestanesi Masaj Jeli (Tüp) (Ürün Kodu:1103143) 250 ml.

   

   

  © 2015 Farmasi - Farmasi Kayıt - Farmasi Katalog - Farmasi Kozmetik.