Farmasi Himalaya Tuzu

  Kullanıcı Oyu: 5 / 5

  Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
   


  Tuzun vücudumuzdaki görevleri nelerdir?

  Tuzların vücuttaki görevi kabaca taşıyıcılıktır. Kimyasal tepkimeyle bir diğer maddeyi götürüp başka bir yere bırakır

  Himalaya tuzu nasıl oluşmuştur?

  Himalaya tuzu bir kristal kaya tuzudur. Birikerek veya çökerek değil sıkışarak oluşmuştur. Yaklaşık 250 milyon yıl önceki denizlerin kuruması sonucu, günümüze kadar basınç altında saklanması sonucunda oluşmuşlardır. Himalaya tuzu' nun dünyadaki en önemli tuz rezervi HimalayaDağları’nın Pakistan sınırları içinde kalan bölgesindedir.

  Himalaya tuzunun diğer tuzlardan farkı ve özel olma nedeni nedir? Neden kullanmalıyız?

  Himalaya tuzunun farkı milyonlarca yıl çok yüksek bir basınç altında kalarak morfolojik yapısının incelmesi ve tüketildiğinde diğer tuzlardan daha kolay hücreye nüfuz etmesi diğer tuzlardan daha rahat vücuttan atılır ve hücre çeperinden rahatça girip çıkabiliyor olması (böbrekleri yormaz) vücutta birikmez tuzun yapması gereken görevleri hızla yapar. Böylece metabolizmamız hızlanır kilo verme, düşünme, canlılık gibi konularda gözle görülür bir fark hissedebiliriz doğal ve etkili bir antihistaminiktir. Astım tedavisinde kullanılır.vücutta sitresi azaltan bir öğedir. Kristal tuz kemik yapısının sağlamlığı için gereklidir. Osteoporoz, su ve DOĞAL tuz yetersizliği sonucu oluşur. Aşırı tükürük salgısı vücuttaki DOĞAL tuz yetersizliğinin göstergesidir Uykuda ağızdan çıkan aşırı tükürük salgısına engel olur. Özellikle astım anfizem ve kistik fibröz vakalarında akciğerleri mukoz salgıdan ve yapışkan balgamdan korur. Kristal tuz , serotonin ve melatonin salgılanmasına neden olduğu için özgüvenimizi artırır ve kendinizi daha çok beğenmenizi sağlar.
  Himalaya tuzunu nasıl kullanmalıyız?
  Her aldığımız damacana suyunun içine 2 çay kaşığı atarak yada içme suyumuza içebileceğimizi düşündüğümüz mitarda çoğaltarak kullanalım. Böylece suyun PH değeri yükselir.

  Bu suyu hergün düzenli olarak tükettiğimizde, Cildimiz güzelleşir ve pürüzsüz hale gelir. Kan dolaşımımız hızlanır. Özellikle ayakları üşüyen kişilerde olumlu etki yapar. Gözlerimizde oluşan kanlanmaya engel olmuş oluruz. Hazımsızlık problemimizi ortadan kaldırmış oluruz.

  İNSAN NORMAL KOŞULLARDA SAĞLIKLI DOĞAR.. SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN GÜNDE 2.5 lt A KRİSTAL TUZLU SU İÇMELİDİR SÜREKLİ İÇİLEN KRİSTAL TUZLU SU KÜRÜNÜN, AYRICA FAYDALARI DA VARDIR

  © 2015 Farmasi - Farmasi Kayıt - Farmasi Katalog - Farmasi Kozmetik.