Farmasi Sipariş & Kayıt Formu

  Farmasi Katalog

  farmasi 2018 katalogu

  Telefon Numaramız

  Bu site Farmasi Elmas Direktörü

   Songül BABACAN'a ait kişisel bir web sitesidir.

  +90 537 602 92 30 Kayıt İçin Tıklayınız

  Arama Kutusu

  Aktif Ziyaretçi Sayısı

  14 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

  Farmasi At Kestanesinin Kullanıldığı Alanlar

  Kullanıcı Oyu: 5 / 5

  Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
   

  Neden Avrupalı kadınlar, varis görüntüsünü yok etmek için atkestanesi bitkisine güveniyor! Eğer bacaklarınıza baktığınızda, bir yol haritasını hatırlatan mavi çizgilerden oluşan bir görüntü görüyorsanız, yalnız değilsiniz. Tahmini her 5 yetişkinden biri, varisli damarlardan dolayı sıkıntı yaşamakta ve kadınlar bu sıkıntıdan 4 kez daha fazla etkilenmekte. Hamilelik, uzun saatler ayakta durmak ve yaşlanma varis şikâyetini tetiklese de, kalıtım en önemli belirleyici faktör. Eğer annenizde varis varsa, sizde de olma şansı yüksektir. Varislerden şikâyet eden pek çok kişi, görüntünün verdiği rahatsızlığın yanı sıra dönem dönem yoğun ağrılardan da bahsetmektedir.
  Varis aslında elastikiyetini yitirmiş, genişlemiş damarlar ve hasar görmüş kapakçıklardan başka bir şey değildir.Damarlar yer çekimine karşı direnme gücüne sahip değildir ve kanı kalbe ulaştırmakta zorlanırlar. Kanı yukarı itebilmek için damarlarda bulunan tek yönlü ince kapakçıklar açılmalı ve hemen tekrar kapanmalıdır. Ancak hasar görmüş kapakçıklar bu görevi yerine getiremez ve kan damarlarda birikmeye başlar. Sonuç olarak damarlar şişer ve varis oluşur. Varis problemi yaşayan insanlarda genelde kronik venöz yetersizliği (CVI) tespit etmişlerdir.
  Günümüzde medikal tedavi için birkaç farklı yol öneriliyor. Cerrahi çözüm olarak damarın kazınması hem çok acı verici hem de bazı durumlarda hayal kırıklığı yaratabiliyor. Diğer medikal tedavi yöntemleri ise katılaştırıcı ajanlar enjekte etmek ya da inflamasyonu kontrol altına almak için damarın bağlanması yöntemidir. Ancak tedavilerdeki amaç sebebin yok edilmesi değil semptomların hafiflemesi olduğu için aynı problemler tekrar edecektir.

   

  • Flebit (bacaklardaki toplardamarların iltihabı).
  • Varis.
  • Hemoroid (basur).
  • Romatizma ve kas ağrıları.
  • Gut
  • Cilt kırışıklıkları.
  • Yüzdeki kırmızılığa sebep olan, cilt yüzeyine yakın kılcal damarların giderilmesinde. 
  • Boyun derisini toparlayıcı ve sıkılaştırıcı faydaları bilinmektedir.

   

  DİKKAT! Karaciğer ve böbrek hastalıklarından şikayeti olanlara tavsiye edilmez. Gebelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

   

  At Kestanesi Yağı Kullanımında Uyarılar!
  Özelikle antikoagülan tedavisi alan kişiler, hamile veya emzirme döneminde olan bayanlar, karaciğer veya böbrek hastalığı olan kişiler at kestanesi yağı kullanmaktan kaçınılmalıdır. At kestanesi yağı nadiren bazı kişilerde alerjik bir takım reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Bu nedenle alerjiye yatkınlığı olan kişilerin doktora danışmadan at kestanesi yağı kullanmamalarını öneriyoruz.

  At kestanesi Posasının kullanım alanları ve kullanım şekli!

  Cilt bakımında peeling (ciltteki ölü deriyi temizleme) için: Posa teflon tavada kısık ateşte kısa süre kavrulur.Yüz veya vücut hassas hareketler ile ovalanır.
  Yanıklar için: Önce yanık bölgeye buz gezdirilir ardından atkestanesi posası sürülür.
  FARMASİ AT KESTANESİ ÜRÜNLERİ TRİCLOSAN, PARABEN VE PARAFİN İÇERMEZ.

   

  © 2015 Farmasi - Farmasi Kayıt - Farmasi Katalog - Farmasi Kozmetik.